kontakt

zamówienia publiczne

inwestycje

załatw sprawę

godzinny otwarcia

kamera

kamera

POLECAMY

uzp

uzp

fundusze unijne

gus

wfosigw

lider pojezierza

włóczykije pojezierza

Lokalna Grupa Rybacka

LICZNIK

5634498

Obsluga techniczna
ALFA TV

Dbamy o nasze Mamy

dodano 06-06-2018

Powszechnie wiadomo, że lepiej jest zapobiegać niż leczyć – to znana od starożytności i przypisywana Hipokratesowi paremia.

W Polsce w ciągu ostatnich trzydziestu lat liczba osób dotkniętych chorobami nowotworowymi wzrosła dwukrotnie. Według danych rządowej Rady Ludnościowej do roku 2025 zachoruje na nowotwór aż 175 tys. osób.

Im wcześniej zostaje podjęte leczenie, tym większe są szanse na szybki powrót do zdrowia. Dlatego bardzo ważna jest diagnostyka, profilaktyka i społeczna edukacja. Jedynie skorelowane działania we wszystkich tych obszarach mogą zmienić obecne statystyki.

Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego wraz z Wojewódzkim Urzędem Pracy  w Szczecinie podjął decyzję, aby w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego 2014-2020 właśnie temu problemowi poświęcić tegoroczną edycję konkursu.

Pieniądze w wysokości około 16 mln złotych, pochodzące z Europejskiego Funduszu Społecznego, zostaną przeznaczone na projekty obejmujące badania profilaktyczne w kierunku raka piersi, szyjki macicy i jelita grubego. W efekcie zostanie przebadanych około 50 tysięcy mieszkańców województwa zachodniopomorskiego.

18 maja 2018 roku Prezes Szpitala Barlinek Sp. z o.o. Arkadiusz Cysek podpisał w Wojewódzkim Urzędzie Pracy w Szczecinie w obecności Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego Olgierda Geblewicza umowę na realizację projektu, który pozwoli zrealizować zadania z zakresu profilaktyki nowotworowej dla mieszkańców miasta Barlinek i okolic.

W ramach projektu zgłoszonego przez Szpital Barlinek pt. „DBAMY O NASZE MAMY” zorganizowane zostaną cykliczne festyny rodzinne i konferencje promujące profilaktykę nowotworową, które będą miały na celu budowanie świadomości lokalnego społeczeństwa w zakresie profilaktyki chorób nowotworowych.

Dzięki udziałowi Szpitala Barlinek w projekcie przebadanych zostanie 1310 mieszkańców naszego regionu, w tym 1000 kobiet w zakresie chorób nowotworowych szyjki macicy i 310 osób w zakresie chorób jelita grubego. Efektem podejmowanych działań będzie również wydłużenie aktywności zawodowej osób w wieku produkcyjnym poprzez udział w programach profilaktycznych.

Udział w projekcie pozwoli Szpitalowi na zakup nowoczesnej aparatury i sprzętu medycznego koniecznego do realizacji zadań, między innymi: zestaw do wideokolonoskopii i wyposażenia pracowni, fotel do badań ginekologicznych, kardiomonitor itp.

Chcemy skutecznie działać na terenie naszego regionu, by wiele osób mogło być leczonych we wczesnym stadium choroby i mieć pełnię szansy na wyzdrowienie.


Pierwsze działania związane z realizacją projektu rozpoczną się w czerwcu br. i zakończą się 31.05.2020r.

więcej zdjęć

 + dodaj swoją opinie
Autor:
E-mail:
Treść:
Weryfikacja:

Komentarze są własnością ich twórców.
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia