kontakt

zamówienia publiczne

inwestycje

załatw sprawę

godzinny otwarcia

kamera

kamera

POLECAMY

uzp

uzp

fundusze unijne

gus

wfosigw

lider pojezierza

włóczykije pojezierza

Lokalna Grupa Rybacka

LICZNIK

5925936

Obsluga techniczna
ALFA TV

Zdrowa Gmina

Gmina Pełczyce zgłosiła swój udział do III edycji konkursu „Zdrowa Gmina”.
W tym roku konkurs odbywa się na terenie 11 województw. Organizatorem i pomysłodawcą Konkursu jest Polska Unia Onkologii, partnerem jest Powszechny Zakład Ubezpieczeń. Patronat nad przedsięwzięciem w naszym województwie objął Zachodniopomorski Oddział Narodowego Funduszu Zdrowia.

Celem Konkursu jest zwiększenie liczby osób zgłaszających się na badania profilaktyczne ukierunkowane na wczesne wykrywanie chorób nowotworowych,
tj. mammografię, cytologię i kolonoskopię.

W Konkursie „Zdrowa Gmina” zostaną wyróżnione trzy najlepsze gminy, w których zostanie zaobserwowany wzrost procentowy liczby osób zgłaszających się na badania profilaktyczne finansowane przez NFZ i NPZChN w okresie od II połowy kwietnia 2012 do 31 października 2012. Zwiększenie procentowe liczby osób zgłaszających się na w/w badania jest warunkiem zakwalifikowania się do drugiego etapu konkursu. Ponadto w drugim etapie gmina będzie musiała przygotować opisy projektów działań promujących profilaktykę nowotworową (do 15 listopada 2012 r.).

Serdecznie zapraszamy mieszkańców naszej gminy do bezpłatnych badań profilaktycznych w zakresie mammografii, cytologii i kolonoskopii organizowanych przez Narodowy Fundusz Zdrowia i Narodowy Program Zwalczania Chorób Nowotworowych. Działając wspólnie możemy przyczynić się do zmniejszenia liczby nowych zachorowań i umieralności z powodu chorób nowotworowych.

Załączniki – informacje dot. profilaktyki oraz miejsc, gdzie można wykonać badania:

1. Profilaktyka raka jelita grubego.

2. Profilaktyka raka szyjki macicy.

3. Profilaktyka raka piersi.

4. Gdzie można wykonac badania.

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia