kontakt

zamówienia publiczne

inwestycje

załatw sprawę

godzinny otwarcia

kamera

kamera

POLECAMY

uzp

uzp

fundusze unijne

gus

wfosigw

lider pojezierza

włóczykije pojezierza

Lokalna Grupa Rybacka

KBPN

LICZNIK

4057866

Obsluga techniczna
ALFA TV

O Programie

Program Integracji Społecznej jest częścią Poakcesyjnego Programu Wsparcia Obszarów Wiejskich, realizowanego z pożyczki Banku Światowego, a wdrażanego przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej we współpracy z Regionalnymi Ośrodkami Polityki Społecznej.

    Celem Programu jest podniesienie poziomu integracji społecznej w gminach wiejskich i miejsko–wiejskich, aktywizacja lokalnych społeczności poprzez świadczenie usług społecznych dla dzieci, młodzieży, osób starszych. Do udziału w Programie zakwalifikowano 500 gmin z trzynastu województw. W województwie zachodniopomorskim oprócz gminy Pełczyce jeszcze 12 gmin. Na realizację programu nasza gmina otrzyma w latach 2008-2009 118100 euro.
    Działania podjęte w ramach programu przyczynią się do wzmocnienia potencjału instytucjonalnego i społecznego gmin w zakresie planowania strategicznego i realizowania polityki społecznej oraz poprawy dostępu mieszkańców do usług, nowych form współpracy i zorganizowanej aktywności.
    Realizacja projektów finansowanych w ramach Programu Integracji Społecznej powinna stanowić istotny impuls do wzmocnienia i tworzenia lokalnych organizacji.
    Usługi będą mogły być świadczone przez organizacje pozarządowe oraz publicznych i prywatnych usługodawców. Realizacja tych usług wynikać ma z opracowanych gminnych strategii rozwiązywania problemów społecznych.
Więcej informacji na stronie www.um-zachodniopomorskie.pl
Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia