kontakt

zamówienia publiczne

inwestycje

załatw sprawę

godzinny otwarcia

kamera

kamera

POLECAMY

uzp

uzp

fundusze unijne

gus

wfosigw

lider pojezierza

włóczykije pojezierza

Lokalna Grupa Rybacka

LICZNIK

6360632

Obsluga techniczna
ALFA TV

O Programie

Program Integracji Społecznej jest częścią Poakcesyjnego Programu Wsparcia Obszarów Wiejskich, realizowanego z pożyczki Banku Światowego, a wdrażanego przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej we współpracy z Regionalnymi Ośrodkami Polityki Społecznej.

    Celem Programu jest podniesienie poziomu integracji społecznej w gminach wiejskich i miejsko–wiejskich, aktywizacja lokalnych społeczności poprzez świadczenie usług społecznych dla dzieci, młodzieży, osób starszych. Do udziału w Programie zakwalifikowano 500 gmin z trzynastu województw. W województwie zachodniopomorskim oprócz gminy Pełczyce jeszcze 12 gmin. Na realizację programu nasza gmina otrzyma w latach 2008-2009 118100 euro.
    Działania podjęte w ramach programu przyczynią się do wzmocnienia potencjału instytucjonalnego i społecznego gmin w zakresie planowania strategicznego i realizowania polityki społecznej oraz poprawy dostępu mieszkańców do usług, nowych form współpracy i zorganizowanej aktywności.
    Realizacja projektów finansowanych w ramach Programu Integracji Społecznej powinna stanowić istotny impuls do wzmocnienia i tworzenia lokalnych organizacji.
    Usługi będą mogły być świadczone przez organizacje pozarządowe oraz publicznych i prywatnych usługodawców. Realizacja tych usług wynikać ma z opracowanych gminnych strategii rozwiązywania problemów społecznych.
Więcej informacji na stronie www.um-zachodniopomorskie.pl
Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia