kontakt

zamówienia publiczne

inwestycje

załatw sprawę

godzinny otwarcia

kamera

kamera

POLECAMY

uzp

uzp

fundusze unijne

gus

wfosigw

lider pojezierza

włóczykije pojezierza

Lokalna Grupa Rybacka

LICZNIK

5787508

Obsluga techniczna
ALFA TV

Dni Pełczyc

Dni Pełczyc 2009
W dniach 26-28. 06.2009 na Stadionie Miejskim w Pełczycach odbyło się święto Naszego Miasta pod nazwą „Letnia Biesiada Pełczycka”. Organizatorami przedsięwzięcia byli:

- Burmistrz Pełczyc,

- Rada Miejska w Pełczycach, oraz

- Miejsko- Gminny Ośrodek Kultury w Pełczycach.

        Podczas trzydniowej imprezy, na scenie prezentowały się zespoły różnych nurtów muzycznych. Biesiadę zapoczątkował występ zespołu Bell-canto z Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Pełczycach, pod instruktarzem Pana Józefa Nowickiego, który zaprezentował znane przeboje ABBY.
W piątkowy wieczór na scenie pojawili się także Sobowtórzy Show, którzy wcielili się w znane w świecie muzycznym postacie m.in. Freddiego Merkury czy Elvisa Presleya. O godz 20.00 odbyło się oficjalne wręczenie medali  „Zasłużony dla Miasta i Gminy Pełczyce” oraz „Honorowy Obywatel Pełczyc”. Otrzymali je Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Pan Władysław Husejko, Wojewoda Zachodniopomorski Pan Andrzej Chmielewski oraz mieszkaniec Pełczyc Pan Krzysztof Ireneusz Piszczał.

Gwiazdą piątkowego wieczoru, na którą wszyscy czekali z niecierpliwością
był zespół „Czerwone Gitary”. Grupa zgodnie z planem pojawiła się na scenie około godz. 22.00. Zachwycona publiczność kołysała się w takt największych przebojów zespołu. Po występie gwiazd estrady publiczność uczestniczyła  w zabawie tanecznej trwającej do późnych godzin nocnych

            W drugim dniu Letniej Biesiady Pełczyckiej nie zabrakło atrakcji.
Od godz. 10.00 do 16.00 odbył się Turniej Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza Pełczyc, na którym zgromadziło się wielu fanów każdej z drużyn. Następnie odbyły się regaty nad J. Panieńskim oraz pokazy Harleyowców, którzy umilili czas wszystkim miłośnikom motoryzacji.

W godzinach popołudniowych na scenie pojawiły się młodzieżowe zespoły muzyczne. Jako pierwsi zaprezentowali się członkowie zespołu „Heaven” z Dolic grający muzykę reggae. Zaraz po nich nieco mocniejsze, rockowe brzmienie wprowadził zespół „Alter” z Gorzowa Wlkp. Z przyczyn niezależnych od organizatorów opóźnił się występ gwiazdy Disco-Polo Pana Michała Gielniaka.

Gwiazdami sobotniego wieczoru byli: Łukasz Zagrobelny z zespołem oraz Szymon Wydra & Carpe Diem. Oba zespoły zgromadziły liczną publiczność, która wspaniale bawiła się podczas koncertów. Zwieńczeniem sobotniego wieczoru był zachwycający pokaz fajerwerków oraz zabawa taneczna.

            Ostatni dzień biesiady pod hasłem „ Festyn Rodzinny”, rozpoczął się zawodami wędkarskimi oraz Plażowym Turniejem Piłki Plażowej nad J. Panieńskim. Tego dnia rodzice mogli podziwiać swoje pociechy występujące  na prawdziwej scenie. W części artystycznej udział wzięły dzieci z Miejsko-Gminnego Przedszkola w Pełczycach, formacja taneczna Top Dance z Zespołu Szkół w Pełczycach oraz Dreams z Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury i soliści. Przybyli goście, a przede wszystkim dzieci mogli podziwiać występy cyrkowców oraz uczestniczyć w interaktywnej zabawie przygotowanej przez profesjonalnych aktorów Teatru Polskiego. Podczas Festynu na scenie odbyły się pokazy tradycyjnej szermierki japońskiej mieczem samurajskim w wykonaniu mistrzów oraz tradycyjnego garncarstwa. Na zakończenie podziwialiśmy występ Pani Joanny Majewskiej, która zaprezentowała utwory lat 70 i 80.

Na czas trwania biesiady czynne były różne stoiska gastronomiczne, stoiska  z zabawkami i rzemiosłem oraz parki rozrywki jak np. dmuchawce czy wesołe miasteczko.

            Tegoroczna impreza przebiegła w miłej i spokojnej atmosferze, a jak wiadomo wszystko, co dobre szybko się kończy. Miejmy nadzieję,  że za rok wszyscy spotkamy się na kolejnej „ Letniej Biesiadzie Pełczyckiej” może nawet w jeszcze liczniejszym gronie.

Galeria zdjęć
Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia